دکوراسیون پاییزی


دکوراسیون پاییزیدکوراسیون پاییزی
پاییز علاوه بر باران های زیبا، رنگ های فوق العاده جذاب آن است که جلوه ویژه ای به درختان و گیاهان می دهد. رنگ های زرد و نارنجی و قرمز در کنار هم منظره هایی می سازند که فقط دو یا سه ماه در سال می توان از جذابیتشان بهره برد. پس چه بهتر که این زیبایی و هیجان را داخل خانه هم بیاوریم و از آن برای تزئینات فصلی خانه خود بهره بگیریم.
دکوراسیون پاییزی

1. چند شاخه با برگ های خوش‌رنگ و متنوع را از درختان پاییزی بچینید و داخل گلدان های زیبا برنامه دهید.
دکوراسیون پاییزی

2. کدو حلوایی یکی از نمادهای پاییز است. چند عدد از آنها که رنگ روشن دارند را در اندازه های نه چندان متفاوت انتخاب کنید و با اسپری رنگ، آنها را به رنگ های روشن پاییزی رنگ کنید. تا رنگ خیس است، پودر براق کننده یا پودر صدفی روی آنها بپاشید تا کدوها شیک و لوکس و زیبا جلوه کنند.
دکوراسیون پاییزی

3. چه کسی گفته است حلقه گل روی در باید گرد باشد و اصلا چرا باید همیشه گل باشد؟ کمی خلاقیت به خرج دهید و به جای دایره، طرح مستطیل انتخاب کنید و به جای گل از انواع بادام و فندق استفاده کنید. فقط برای دوام و جذابیت بیشتر، پس از چسباندن آجیل روی قاب، روی آنها اسپری براق کننده بزنید و با یک روبان قهوه ای پهن آن را از در آویزان کنید.
دکوراسیون پاییزی

4. درست است که زرد، نارنجی، قرمز و قهوه ای رنگ های اصلی پاییز هستند اما بنفش و سبز نیز جایگاه خود را دارند. برای اضافه کردن این رنگ ها به دکوراسیون خانه، می توانید از گلدان کلم های تزئینی سبز و بنفش استفاده کنید.
دکوراسیون پاییزی

5. برای ساخت این اثر هنری بسیار زیبا و نمایش پاییز در یک نگاه به شیشه و کاسه ای زیبا نیاز دارید. یک کاسه مثلا قدیمی بردارید. خاک بریزید. روی آن خزه بگذارید. یک شاخه کوچک از درخت را بچینید و با ظرافت در خاک فرو کنید. در کنار آن نیز یک کدوی کوچک به رنگ برگ های درخت بگذارید و آنها را داخل یک شیشه زیبا، شیشه مربا یا ... برنامه دهید. به همین سادگی می توان بخشی از عظمت خدا را به تصویر کشید.
دکوراسیون پاییزی

6. با استفاده نامعمول از عناصر طبیعت می توانید یک گلدان زیبا که نمایش دهنده پاییز است، تهیه کنید. کمی آجیل داخل گلدان گل بریزید. یک کاغذ کادوی پارچه ای که بافت زیبا و رنگ قهوه ای سوخته دارد، انتخاب کنید و در بالای آجیل داخل گلدان بگذارید. در انتها نیز می توانید چند شاخه گندم به عنوان گل بگذارید و به این ترتیب با روشی ساده یک گلدان دکوری زیبا بسازید.
دکوراسیون پاییزی

7. برای دکوراسیون پاییزی با عناصر طبیعی، بیرون بروید و انواع گیاهان و گل های زیبا را پیدا کنید و شاخه ای از آنها را بچینید و به سلیقه خود و البته در هم و شلوغ در کنار هم داخل یک گلدان برنامه دهید.
دکوراسیون پاییزی

8. آرتیشو یا همان کنگرفرنگی شکل بسیار جالبی دارد. می توانید از آنها آویز بسیار زیبایی برای روی آینه تهیه کنید. برای ساخت این آویز به حلقه های کوچک طلایی و روبان (بنفش) نیاز دارید. با درل یا هر وسیله دیگری دو سوراخ در انتهای ساقه آرتیشو ایجاد کنید. ابتدا روبان ها را از داخل حلقه عبور دهید و سپس حلقه را در این سوراخ ها محکم کنید. یا می توانید روبان ها را به حلقه گره بزنید. برای اینکه حلقه در جای خود محکم شود با چسب حرارتی اطراف آن را پر کنید.
دکوراسیون پاییزی

9. با کمک پر، گندم، آجیل، شاخه های درختان و ... در عرض 5 دقیقه یک گلدان گل پاییزی درست کنید و آن را روی میز ناهارخوری یا میز پیش دستی برنامه دهید. با دانه های آجیل داخل گلدان را پرکنید و برای تاکید بر زیبایی در میان همه موارد ذکر شده کمی هم از رنگ سبز استفاده کنید.
دکوراسیون پاییزی

10. با کمک انواع کدوهای مختلف در اندازه های متنوع می توانید یک منظره زیبایی پاییزی در خانه درست کنید. ترجیحا این کدوها در رنگ و شکل و انواع متنوع باشند. البته این دکوراسیون موقت است و فقط برای یک شب مهمانی کارایی دارد. در انتهای شب هم می توانید کدوها را به مهمان های خود بدهید تا با خود ببرند.
دکوراسیون پاییزی

11. برای اشاره به آمدن فصل پاییز، می توانید در بالای شومینه دو پوستر از تقویم دیواری که طرحی از پاییز دارند، نصب کنید. برای تزئین بیشتر این قسمت هم می توانید از انواع گلدان های کوچک، شاخه های خشکیده درختان، شمع و جاشمعی های زیبا و توپ های سبز هم استفاده کنید.
دکوراسیون پاییزی

12. از انواع کدوهای زیبا، مثلا کدو حلوایی های شکل‌دار می توانید به عنوان گلدان در بالای شومینه یا تاقچه در خانه استفاده کنید. برای این منظور باید کدوهای سفت و کال انتخاب کنید که برای مدت بیشتری بمانند. سر کدوها را برش دهید، داخل آنها را خالی کنید و گل های زیبا و مورد علاقه خود را داخل آنها بگذارید. برای زیبایی بیشتر، بهتر است چند کدو در اندازه های مختلف انتخاب و بالا یا پایین همه آنها را با یک شکل واحد نقاشی کنید تا ارتباطشان با یکدیگر مشخص شود.
دکوراسیون پاییزی

13. برای انتقال زیبایی بیرون از خانه به داخل، می توانید چند شاخه رنگی از درختان مختلف را ببرید و داخل گلدان روی میز ناهارخوری برنامه دهید. البته شاخه های جوان با برگ های تازه و شاداب انتخاب کنید که تا چند روز تازه بمانند در کنار آنها می توانید از انواع کدوهای زرد یا سفید هم استفاده کنید.
دکوراسیون پاییزی

14. علاوه بر رعایت باید ها و نباید های چیدن میز غذا خوری در مهمانی ها یا صرف یک وعده غذا در کنار دوستان، می توانید خلاقیت به خرج دهید و سبدی از انواع برگ های رنگی، آجیل، میوه های پاییز همچون گلابی یا سیب داخل آن بگذارید تا رنگ های گرم این ماه، گرمای ویژه ای هم به میز غذاخوری شما بدهند.
دکوراسیون پاییزی

15. رنگ های زرد و نارنجی زیبای کدو حلوایی را انتخاب و با برگ های طبیعی درختان پاییززده تزئین و برای دکور میز، کتابخانه، کانتر آشپزخانه یا میز پیش دستی استفاده کنید.
دکوراسیون پاییزی

16. برای جذابیت چیدمان پاییزی خانه می توانید یک ایده پردازی نو داشته باشید. خیلی شیک و زیبا، روی سطح کدوها را سیم پیچی کنید و این سیم ها را با سلیقه خود فرم دهید. ترجیحا، هر کدو سیم‌پیچی متفاوت از دیگری داشته باشد و آنها را باز به سلیقه شخصی روی یک میز و در گوشه ای از خانه بچینید. برای پاییزی تر کردن فضا، دسته ای برگ خشک شده هم اطراف آنها بریزید.
دکوراسیون پاییزی

17. برای دکور خانه لازم نیست همیشه وسایل خیلی خاص و خیلی وسایل دکوری زیبا هستند که می توانید خودتان بسازید. با چند گلدان کوچک و برگ های رنگی درختان هم می توان زیبایی پاییز را به داخل خانه آورد.
دکوراسیون پاییزی

18. به جای برنامه دادن شمع روی جاشمعی های چوبی و پایه‌دار، می توانید کدوهای کوچک و بزرگ را روی آنها برنامه دهید تا با این نماد زیبا، آمدن پاییز را برای خود جشن گرفته باشید. استفاده از این ایده های رنگی و ارزان در جشن تولد ها در فصل پاییز نیزمی تواند جالب باشد.
دکوراسیون پاییزی

19. با انواع برگ و شاخ و کدو و گل های پاییزی می توانید تراریوم های مینیاتوری زیبایی به سلیقه شخصی خود تهیه کنید و در طراحی خانه خود به کار ببرید. اصولا همه جا دیده ایم که تراریوم را یا انواع کاکتوس ها درست می کنند؛ اما شما خلاقیت به خرج دهید و گیاه های رنگی پاییز را مینیاتوری کنید.
منبع : chidaneh.com
دکوراسیون فضاهای بیرونی

1:

دکوراسیونی به گرمی و زیبایی رنگ های پاییزی!با تغییر آب و هوا به خنك و كمی سرد در فصل پاییز، طبیعت سایه‌های رنگی شاداب و سرزنده تابستان را تبدیل به رنگ‌های تیره‌تر و گرم‌تر می‌كند.


مدل لباس مجلسی کوتاه دخترانه 2014
دقیقا می‌خواهیم در مورد این رنگ‌ها با شما صحبت كنیم.در حالی كه رنگ‌مایه‌های غنی پاییزی مطمئنا می‌توانند در ماه‌های پیش رو در طراحی فضای زندگی شما وارد شوند، اما می‌خواهیم از برخی از این رنگ‌ها در طراحی داخلی خانه‌ هستفاده كنیم و با تغییر فصل هم تغییری در اون‌ها ندهیم.
بنابراین اگر شما می‌خواهید از رنگ‌های پاییزی در فضاهای خانه خود هستفاده كنید، این ده قسمت از خانه خود را در نظر بگیرید و در اون‌ها از رنگ‌های نارنجی، قرمز، قهوه‌ای، و طلایی هستفاده كنید و در تمام طول سال از اون‌ها لذت ببرید.


مدل لباس پسرانه از برند دیزل زمستانه
دکوراسیون پاییزی

1.


مدل لباس مردانه از برند Michael Kors
هستفاده از رنگ های پاییزی در گوشه‌ای از خانه و یا در یك فرورفتگی.

اگر خانه شما دارای گوشه‌ای خاص و جذاب هست كه لیاقت این را دارد كه تبدیل به نقطه كانونی فضا شود، به راحتی می‌توانید از یك رنگ غنی پاییزی مانند نارنجی در طراحی اون هستفاده كنید.


مدل لباس زمستانه دخترانه برند
ترجیح می‌دهیم كه از این رنگ‌ها به طور جداگانه و خیلی با احتیاط هستفاده كنیم.


دستبند خود را زیباتر کنید
مثلا یكی از اون‌ها را به عنوان رنگ اصلی به كار ببرید و از دیگری در مقادیر اندكی هستفاده كنید.


دکور خانه با تابلوهای مدرن
با این كار عناصر معمارانه فضا بیش از پیش به چشم می‌آیند.


مدل لباس های زیبا زنانه پاییزه
این رنگ‌ها هم‌چنین فضایی دنج و گرم را به وجود می‌آورند و به همین دلیل بسیار مناسب گوشه‌ای از خانه مانند فضایی هستند كه در عكس بالا نشان داده شده هست.

در این حالت شما فضایی دنج را در اختیار خواهید داشت كه می‌توانید در یك عصر پاییزی خنك در اون لم داده، هستراحت كنید، چرت بزنید، كتاب بخوانید، و یا یك فنجان چای بنوشید.دکوراسیون پاییزی

2.

هستفاده از رنگ های پاییزی در سقف.

در عكس بالا شاهد هستفاده از زبان رنگ ها برای اضافه كردن یك رنگ گرم در مقادیر زیاد به فضای زندگی خود هستید.

رنگ‌های گرم از نظر بصری به جلو تمایل دارند در حالی كه رنگ‌های خنك به عقب گرایش دارند.

این رنگ شرابی كه در قسمت باریكی از سقف اتاق مورد هستفاده برنامه گرفته هست باعث شده هست تا فضای زیر اون كوچك‌تر به نظر برسد و از این طریق شناخت زبان رنگ ها این قسمت از خانه صمیمی‌تر و دوستانه‌تر به نظر می‌رسد، و هم‌چنین كنتراست بسیار خوبی با قسمت‌های دیگر خانه كه دارای سقف مرتفعی هستند ایجاد شده و در نتیجه فضای كلی بزرگ‌تر و بازتر به نظر می‌رسد.
دکوراسیون پاییزی

3.

پوشش‌های دیواری نامتعارف.

یكی از دیوارها را به رنگ نارنجی كدویی درآورید و یا از تكنیك جالب اضافه كردن فعال‌كننده زنگاری در یك رنگ متالیك واكنش‌پذیر (مانند عكس بالا) هستفاده كنید.

در این حالت در فضای شما دیوار متفاوتی ایجاد می‌شود كه همه توجه‌ها را به خود جلب می‌كند.

رنگ‌های قرمز، نارنجی، و طلایی گرم به رنگ‌های اشتهاآور معروفند، به همین دلیل این رنگ‌ها انتخاب خوبی برای فضاهایی مانند آشپزخانه یا اتاق پذیرایی هستند.
دکوراسیون پاییزی

از آخرین شب‌های خنك این فصل که می توان بیرون خانه سپری کرد، تعداد كمی از اون‌ها باقی مانده هست، با اضافه كردن سطوح فلزی با رنگ‌های گرم به محوطه بیرونی خانه خود لذت ببرید.

این پوشش‌های دیواری در شب جلوه بسیار زیبایی در كنار آتش پیدا می‌كنند و نور آتش را منعكس می‌كنند و نیز فضا را از همیشه گرم‌تر می‌كنند.دکوراسیون پاییزی

رنگ‌های زرد طلایی برگ‌های پاییزی رنگ‌های مورد علاقه من برای طراحی اتاق خواب هستند.

این رنگ‌ها به فضا جلوه‌ای گرم و دنج اضافه می‌كنند، و وقتی صبح از خواب بیدار می‌شود در زیر نور آفتاب صبح جلوه‌ای فوق‌العاده دیدنی و چشم‌گیر پیدا می‌كنند.

به كاغذدیواری لوكس و روشنایی طلایی فوق‌العاده زیبای اتاق بالا دقت كنید و ببینید كه چگونه این دو عنصر تبدیل به عناصر اصلی این اتاق خواب زیبا شده‌اند.

دکوراسیون پاییزی

4.

رنگ درهای داخلی خانه.

معمولا افراد بیش‌تر به رنگ در ورودی خانه اهمیت می‌دهند و این كار درست هست، اما دلیلی ندارد كه به رنگ درهای داخلی خانه بی‌توجهی شود.

اگر تنالیته‌های چوبی در فضای زندگی شما زیاد هستند، می‌توانید درهای داخلی را به رنگ نارنجی شاد مانند دری كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید دربیاورید.

از اون‌جایی كه اكثر عناصر چوبی دارای مقادیر اندكی رنگ نارنجی در درون خود هستند، این رنگ‌ها به خوبی در فضا با هم تركیب شده و در جلب توجه با هم رقابت نمی‌كنند.
دکوراسیون پاییزی

5.

رنگ چارچوب در یا پنجره.

اكثر امت از چارچوب‌های چوبی یا چارچوب‌هایی به رنگ طبیعی در پنجره‌ها یا در‌های خانه خود هستفاده می‌كنند، اما این مسئله یك قانون نیست و می‌توان در این قسمت‌ها از رنگ‌های خاص‌تر و متفاوت‌تر هستفاده كرد.

این رنگ قرمز چوبی فضای بیرونی این خانه را زیبا كرده هست و هم‌چنین باعث شده هست تا فضای سبز نیز بیش از پیش به چشم بیاید.

هم‌چنین رنگ قرمز و سبز رنگ‌های مكمل هستند، یعنی در چرخه رنگ در مقابل هم برنامه دارند، به همین دلیل هست كه فضای سبز در یك زمینه قرمز به خوبی جلب توجه می‌كند.

دکوراسیون پاییزی

6.

وسایل برقی.

وسایل برقی كه از هستیل ضدزنگ ساخته شده‌اند، بسیار زیبا جلوه می نمايند.

اما برای كسانی كه این رنگ را دوست ندارند و به دنبال وسایل برقی متفاوت‌تری هستند، توصیه می‌كنیم كه از وسایل برقی رنگی مانند این اجاق گاز نارنجی رنگ در طراحی آشپزخانه خانه خود هستفاده كنند.

همانطور كه فرمودیم چون رنگ‌های گرم اشتهاآور هستند، بهترین قسمت خانه برای هستفاده از اون‌ها آشپزخانه هست.

رنگ نارنجی روشن یك رنگ جلب توجه كننده هست، بنابراین اگر می‌خواهید اجاق گاز شما در فضا توجه همه را به خود جلب كند، از نوع نارنجی اون هستفاده كنید.در آشپزخانه موجود در عكس بالا توجه كنید كه چگونه یك اجاق گاز نارنجی متمایل به قرمز در درون یك فرورفتگی كه دارای سطوح مسی هست برنامه گرفته هست.

این طراحی بسیار زیباست و شما هم برای ایجاد یك نقطه كانونی جذاب و چشم‌گیر در آشپزخانه خانه خود می‌توانید از این ایده هستفاده كنید.

دکوراسیون پاییزی

7.

سطوح روی پیش‌خان.

همه می‌دانیم كه دیواره‌های آشپزخانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و می‌توان اون‌ها را از مواد و مصالحی گوناگونی انتخاب كرد، اما در مورد سطوح روی پیش‌خان چه؟ این پیش‌خان مرمری قرمز رنگ زیبایی خاصی را به این آشپزخانه مینی‌مالیستی مدرن اضافه كرده هست.

در این آشپزخانه تركیب كاملی از مواد و مصالح گوناگون را شاهد هستیم، اما از اون‌جایی كه همگی این مواد و مصالح تحت یك پالت رنگی مشخص كه شامل رنگ‌های نارنجی و قرمز هست به كار گرفته شده‌اند، فضای آشپزخانه آرام، گرم، و چشم‌گیر به نظر می‌رسد و هم‌چنین بسیار اشتهاآور هست.

دکوراسیون پاییزی

8.

كفپوش‌ها.

با وجود اجزای چوبی مختلف و رنگ‌مایه‌های خنثی در این آشپزخانه، به نظر من انتخاب كفپوش‌هایی به رنگ قرمز انتخاب بسیار جسورانه‌ای بوده هست.

این آشپزخانه فضای مدرن و در عین حال گرم و جذابی دارد.

دکوراسیون پاییزی

9.

نورپردازی.

امت معمولا روشنایی هایی را ترجیح می‌دهند كه گرم و ملایم هستند، مانند نور شمع.

نوری كه از این چراغ‌های آویز ساطع می‌شود خود گرم هست اما به دلیل وجود سطوح طلایی- زرد این نور گرمای بیش‌تری هم پیدا می‌كند.

روشنایی‌های دیگری كه دارای چنین رنگ‌های گرم پاییزی هستند نیز چنین كیفیت نوری گرم و باحرارتی را ایجاد می‌كنند.

هم‌چنین، به هستفاده از روشنایی‌ها به عنوان ابزاری برای اضافه كردن نقاط رنگی برجسته در فضای اتاق بسیار زیباست.

اگر از سبك و رنگ روشنایی‌های خانه خود خسته شده‌اید به راحتی می‌توانید اون‌ها را عوض كنید، به ویژه اگر فرد دست به آچار و ماهری باشید، و از روشنایی‌های جدید هستفاده كنید.
دکوراسیون پاییزی

10.

وسایل داخل حمام.

اگر شما اون‌قدر خوش‌شانس باشید كه حمام خانه شما مانند حمام موجود در عكس بالا دارای چنین وان زیبا و خاصی باشد، می‌توانید فضای پیرامونی اون را به گونه‌ای طراحی كنید كه وان تبدیل به نقطه كانونی فضا شود.

این فضا دارای رنگ‌مایه‌های نارنجی و زرد گرم هست كه یك پالت رنگی پاییزی هستند و تجربه بسیار خوبی از یك حمام آب داغ در یك عصر پاییزی را برای شما به ارمغان می‌آورند.
منبع : chidaneh.com


2:

هر فصلی از سال دارای رنگ‌های مخصوص به خود هست.

رنگ‌هایی كه بیانگر و معرف اون فصل هستند و طبیعت بهترین مكان برای آگاهی از این رنگ‌ها هست.

فصل پاییز فرا رسیده هست و احتمالا خیلی‌ها دوست دارند نشانه‌های رنگی این فصل را وارد فضای داخلی زندگی خود كنند.

روزهای خنك پاییز وقت بسیار خوبی برای اضافه كردن رنگ‌های جدید به خانه هستند.
دکوراسیون پاییزی

رنگ‌های مورد نظر خود را انتخاب كنید
در این مطلب نمونه‌هایی از اتاق‌هایی را به شما نشان می‌دهیم كه در اون از رنگ‌های مختلف، از رنگ‌های خنثی سرد و گرم گرفته تا رنگ‌های اشباع‌شده، در طراحی پاییزی فضا هستفاده شده هست.
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های خنثی و گرم علاقه دارید: رنگ قهوه ای مایل به قرمز را امتحان كنید
با هستفاده از رنگ خنثی می‌توانید فضایی دنج و راحت را در اتاق خود فراهم كنید.

مقادیر اندكی از این رنگ می‌تواند به هر چیزی در اتاق، از تخته پشتی تخت‌خواب و دیوار گرفته تا سقف، گرما اضافه كند.

راهنمای رنگ: خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های خنثی و ملایم علاقه دارید: رنگ سفید روشن را امتحان كنید
از این طراحی اسكاندیناویایی الهام بگیرید: تركیب روزهای كوتاه و دمای پایین پاییز با لایه‌ای از رنگ سفید شاداب.

اضافه كردن رنگ سفید به دیوارها یا سقف نور موجود در فضا را منعكس می‌كند، و اتاق شما از آخرین تابش‌های خورشید تنبل پاییز بهره‌مند می‌شود.

راهنمای رنگ: الهام از طبیعت در به کارگیری رنگ سفید
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های خنثی و گرم علاقه دارید: رنگ ارغوانی روشن را امتحان كنید
این رنگ ارغوانی روشن جلوه‌ای عاشقانه به یك اتاق نشیمن یا اتاق خواب در یك عصر پاییزی اضافه می‌كند.

همانظور كه در عكس بالا می‌بینید سایه‌های خنثی و گرم این رنگ با رنگ‌های ارغوانی تیره‌تر، رنگ‌مایه‌های چوبی طبیعی، و رنگ‌های سفید هماهنگی بسیار خوبی پیدا می‌كند.

راهنمای رنگ: ارغوانی، رنگی برای ثروتمندان!
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های خنثی و سرد علاقه دارید: رنگ خاكستری آلومینیومی را امتحان كنید
این سایه جذاب و گرم رنگ خاكستری جزء رنگ‌های پیشنهادی پانتون برای فصل پاییز هست.

این رنگ را در كنار رنگ قرمز، زرد، و سایه‌های خاكستری به كار ببرید تا تاثیر فوق‌العاده اون را ببینید.

راهنمای رنگ: خانه ای آرام از ترکیب خاکستری با دیگر رنگ ها
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های روشن شاد علاقه دارید: رنگ زرد را امتحان كنید
این رنگ نسخه ملایم‌تر و لطیف‌تر زرد آفتابی هست كه در تابستان بیش از پیش به كار می‌رود.

این نوع رنگ زرد كه به سبز متمایل هست در فهرست رنگ‌های پاییزی پانتون برنامه دارد و به آشپزخانه، اتاق غذاخوری، و اتاق نشیمن جلوه‌ای سرزنده و شاداب اضافه می‌كند.

راهنمای رنگ: جادوی رنگ ها برای داشتن خانه آفتابی
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های روشن شاد علاقه دارید: بنفش درخشان را امتحان كنید
رنگ سال پانتون یعنی بنفش درخشان وقتی با سایه‌های ارغوانی تیره، قهوه‌ای روشن، و یا آبی تیره تركیب می‌شود جلوه‌ای پاییزی به خود می‌گیرد.

راهنمای رنگ: بنفش، رنگی پر قدرت در دکوراسیون
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های برجسته و اشباع‌شده علاقه دارید: رنگ قرمز تیره را امتحان كنید
این رنگ قرمز تیره حضور قدرتمندی در فضا دارد و بسیار مناسب فضاهایی چون اتاق غذاخوری یا راهروی ورودی هست.

می‌توانید كل یك اتاق را با هستفاده از كاغذدیواری‌ها یا رنگ‌ها به این رنگ درآورید.

اگر می‌خواهید محافظه‌كارانه‌تر رفتار كنید از این رنگ در كوسن‌ها با طرح‌های گل‌دار هستفاده كنید.

راهنمای رنگ: ستاره سینما بودن را بر روی فرش قرمز تجربه کنید!
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های برجسته و اشباع‌شده علاقه دارید: رنگ قرمز شفقی را امتحان كنید
این رنگ در مرز باریك بین رنگ‌های نارنجی و رنگ قرمز برنامه دارد و یادآور برگ درخت افرای پاییزی هست.

این رنگ را با رنگ‌های زرد، قرمز تیره، یا قهوه‌ای متمایل به خاكستری تركیب كنید تا جلوه پاییزی اون بیش‌تر شود.
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های تیره و گرفته علاقه دارید: رنگ سبز سروی را امتحان كنید
در پاییز برگ‌ها از درختان جدا می‌شوند، دیوارها را به رنگ سبز درآورید تا این خلا در فضای بیرون در درون خانه شما جبران شود.

پانتون پیشنهاد می‌كند كه رنگ سبز سروی را با سایه‌های رنگ بنفش درخشان تركیب كنید.

هم‌چنین این رنگ هماهنگی خوبی با رنگ‌های خاكی مانند قهوه‌ای و خاكستری دارد.

راهنمای رنگ: رژیم کرفس و شکلات برای خانه شما
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌های تیره و گرفته علاقه دارید: رنگ آبی مایل به ارغوانی را امتحان كنید
اگر به رنگ آبی تابستانی علاقه دارید، آبی مایل به ارغوانی می‌تواند جایگزین پاییزی خوبی برای این رنگ باشد.

این رنگ كمی تیره‌تر از آبی آسمانی هست و به دیوارهای خانه جلوه‌ای پاییزی اضافه می‌كند.

دیوارهایی كه دارای رنگ‌های تیره هستند را با رنگ‌مایه‌های چوبی و وسایل تزئینی سفید رنگ متعادل كنید.

راهنمای رنگ آبی: آرامش را با رنگ آبی به خانه خود بیاورید
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید: رنگ قرمز آتش‌نشانی را انتخاب كنید
كار كردن با رنگ‌های كلاسیك راحت هست.

رنگ قرمز آتش‌نشانی كمی تیره هست، به همین دلیل اون را در كنار رنگ‌های سفید، خاكستری گرم، و رنگ‌مایه‌های چوبی هستفاده كنید تا فضای شما متعادل و زیبا شود.

راهنمای رنگ: ستاره سینما بودن را بر روی فرش قرمز تجربه کنید!
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید: رنگ نارنجی سوخته را انتخاب كنید
رنگ نارنجی سوخته وقتی با آثار هنری سبز- زرد، كوسن آبی رنگ، و وسایل متالیك تركیب می‌شود جلوه‌ای سرزنده و شاداب به فضا می‌دهد.

راهنمای رنگ: خانه ای خوشمزه تر از هلو!
دکوراسیون پاییزی

اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید رنگ آبی تیره متمایل به سبز را انتخاب كنید
آبی تیره متمایل به سبز زمینه‌ای بسیار خوبی برای رنگ‌های سنتی پاییزی مانند قرمز، نارنجی، و زرد هست.

در عكس بالا ببینید كه چگونه این رنگ باعث شده هست تا رنگ‌مایه‌های گرم داخل نقشه جهان به خوبی به چشم بیاید.

این رنگ را در دیوارها یا وسایل خانه هستفاده كنید و تاثیر مثبت اون را در فضا مشاهده كنید.
منبع : chidaneh.com


3:

با این 12 راه حس و حال پاییزی را به خانه خود بیاورید

وقتی هوای پاییز به پوست ما می‌خورد حسی طبیعی در ما ایجاد می‌شود كه بخواهیم خانه خود را تبدیل به فضایی دنج كنیم و با نوشیدنی‌های گرم، كوسن‌های نرم، و جریان نور شمع از پاییز لذت ببریم.

ممكن هست پاییز مقطعی از سال باشد كه شما بخواهید بیش‌تر به تفریح بپردازید.
با انجام چند خرید هوشمندانه، و اگر فرد ماهری در خرید وسایل دکوری هستید و انجام چند تغییر کوچک، شما می‌توانید خانه خود را جذاب‌تر و دنج‌تر كنید و البته پول زیادی هم خرج نكنید.

از دیوارهایی كه روی اون تابلوهای هنری زیبا آویزان شده هست گرفته تا هستفاده از راه‌هایی خلاقانه در اضافه كردن رنگ به فضای خانه، در این مطلب 12 راه را به شما معرفی می‌كنیم كه از طریق اون می‌توانید حس و حالی پاییزی به خانه خود بدهید.دکوراسیون پاییزی

1.

به بوفه خود جلوه تازه‌ای بدهید.

این بوفه زیبا بیش‌تر شبیه یك بوفه سفارشی هست، اما در حقیقت از فروشگاه ایكیا خریداری شده هست.

برچسب‌هایی با طرح‌های یونانی تمام چیزی هست كه شما برای تبدیل كردن یك بوفه ساده سفید رنگ به یك وسیله كه تبدیل به نقطه كانونی اتاق می‌شود نیاز دارید.

همانطور كه در عكس می‌بینید با تغییر ظاهر، این بوفه تبدیل به نقطه كانونی اتاق شده هست.

به جای هستفاده از برچسب‌ها، شما می‌توانید با هستفاده از شابلونی كه دارای طرح‌های یونانی هست و رنگ طلایی این طرح را روی بوفه خود نقاشی كنید.
دکوراسیون پاییزی

2.

با هستفاده از چیزهایی كه از جمعه ‌بازار پیدا می‌كنید یك دیوار هنری زیبا در خانه خود ایجاد كنید.

جعبه‌هایی كه در اون‌ها كاغذهایی با طرح‌های معماری و طرح‌های گیاهی وجود دارد معمولا به راحتی در جمعه بازارها پیدا می‌شوند، طرح‌هایی كه بسیار زیبا و خاص هستند و قیمت بسیار ارزانی هم دارند.

تعدادی از این طرح‌ها را با ابعاد یكسان خریداری كنید، چهار، شش، یا هشت عدد مجموعه مناسبی بر روی دیوار ایجاد می‌كنند.اگر از رنگ قاب‌ها خوشتان نمی‌آید، با هستفاده از اسپری‌های رنگ می‌توانید رنگ اون‌ها را به راحتی عوض كنید.

در نهایت این قاب‌ها را با دقت و در یك چیدمان درست (مانند عكس بالا) بر روی یكی از دیوارهای خانه خود در فضای غذاخوری نصب كنید.
دکوراسیون پاییزی

3.

تعداد اندكی اشیای سه‌بعدی را جمع‌آوری كرده و اون‌ها را به صورت تلفیقی روی یك دیوار نصب كنید.

این اشیا می‌توانند اشیای بدون قاب باشند كه وقتی روی دیوار برنامه می‌گیرند جلوه‌ای زیبا ایجاد می‌كنند.

هم‌چنین می‌توانید یك تكه چوب را از نجاری بخرید و روی اون با رنگ سیاه (و حتی ماژیك سیاه) جمله مورد علاقه خود را بنویسید.

البته ابتدا جمله مورد نظر را روی كاغذ بنویسید، سپس با مداد جمله مورد نظر را روی چوب نوشته و بعد با هستفاده از رنگ یا ماژیك سیاه روی اون را پر كنید.

وسیله جالب دیگری که می توانید خودتان بسازید یک تیركمان هست.

دو چوب باریك را رنگ كنید و اون‌ها را با طناب یا نخ رنگی بپیچید.

مقداری پَر به یكی از سرهای هر كدام از چوب‌ها بچسبانید و سپس اون‌ها را به صورت ضربدری (مانند عكس بالا) روی دیوار نصب كنید.
دکوراسیون پاییزی

4.

بر روی میز پذیرایی خود زیرلیوانی‌های جدیدی اضافه كنید.

هستفاده از یك دست زیرلیوانی یا زیر بشقابی جدید و بامزه، مانند زیرلیوانی‌های شماره‌‌دار كه در عكس بالا می‌بینید، راه بسیار ارزان قیمتی برای زیباتر كردن میز پذیرایی هست.

یا، اگر می‌توانید بافتنی ببافید، می‌توانید با هستفاده از مهارت خود زیرلیوانی‌های بافته‌شده ایجاد كنید.

با این كار از نخ‌ها و كامواهای باقی‌مانده از كارهای قبل خود نیز به خوبی هستفاده می‌كنید.
دکوراسیون پاییزی

5.

كتاب‌فروشی‌هایی كه كتاب‌های دسته دوم می‌فروشند را برای خرید كتاب‌های هنری زیر و رو كنید.

كتاب‌های هنری جدید قیمت بسیار زیادی دارند، اما كتاب‌فروشی‌هایی كه كتاب‌های دسته‌دوم می‌فروشند كلی كتاب هنری زیبا دارند كه می‌توانید اون‌ها را با قیمت اندكی خریداری كرده و در کتابخانه ای خلاقانه مانند عکس بالا به شیوه ای زیبا و جذاب به نمایش بگذارید.


دکوراسیون پاییزی

6.

از یكی از دوستان عكاس خود بخواهید از شما یك عكس خانوادگی بگیرد و اون را روی طاقچه برنامه دهید.

این‌كه نمی‌توانید یك عكس حرفه‌ای برای گرفتن یك عكس خانوادگی هستخدام كنید، به این معنی نیست كه باید از خیر این كار بگذرید.

یكی از دوستان عكاس خود را برای شام به خانه خود دعوت كنید و از او بخواهید كه یك عكس خانوادگی از شما بگیرد.

البته برای گرفتن این عكس بهتر هست یك مكان بیرون از خانه، مانند یك پارك محلی یا حیاط خانه خود، را انتخاب كنید تا پس‌زمینه عكس شما زیبا باشد.

هم چنین این كار را در ظهر انجام ندهید چراكه نور محیط اصلا مناسب عكاسی نیست.
دکوراسیون پاییزی

7.

برخی از وسایل قدیمی را از گنجه خود دربیاورید و به نمایش بگذارید.

به طاقچه خانه خود حس و حالی شخصی و خانوادگی بدهید.

تعدادی از عكس‌های قدیمی و وسایل قدیمی را از گنجه بیرون آورید و روی طاقچه بچینید.

مركز این چیدمان را یك آینه برنامه دهید و فاصله‌ها را با شمع‌دان و گلدان پر كنید.
دکوراسیون پاییزی

8.

یكی از دیوارهای آشپزخانه را به رنگ تخته‌سیاه درآورید.

با وجود كابینت‌های بسیار زیاد، آشپزخانه معمولا فاقد دیواری خالی هست و این مسئله می‌تواند دلیل خوبی برای انجام یك كار كوچك در آشپزخانه باشد.

برای رنگ كردن قسمت كوچكی از دیوار فقط كافی هست كوچك‌ترین قوطی رنگ تخته‌سیاه موجود در بازار را خریداری كنید.

از این فضا برای نوشتن لیست خرید، برنامه‌های غذایی، و یا نوشتن جملاتی زیبا و الهام‌بخش هستفاده كنید.
دکوراسیون پاییزی

9.

با هستفاده از شابلون طرح كف فضای خوردن صبحانه را تغییر دهید.

آیا باورتان می‌شود كه كفپوش‌هایی كه در عكس بالا می‌بینید با شابلون نقاشی شده‌اند؟ اگرچه كار با شابلون كمی سخت و قت‌گیر هست، اما اگر برای این كار وقت بگذارید نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت و قسمت نقاشی‌شده جلوه فوق‌العاده منحصربه‌فردی به خانه شما خواهد داد.

برای این‌كه این كار راحت انجام شود قسمت كوچكی از خانه مانند كف فضای خوردن صبحانه را انتخاب كنید.
دکوراسیون پاییزی

10.

چند گیاه خانگی جدید را وارد خانه خود كنید.

گیاهان تازه و سرزنده تغییر زیادی در فضای خانه ایجاد می‌كنند.

این گیاهان اكسیژن وارد فضا كرده و به خانه شما زندگی، بافت، و فرمی مجسمه‌گون اضافه می‌كنند.

همانطور كه در عكس بالا می‌بینید در این فضا از گیاهان مختلف در ابعاد و شكل‌های متفاوت هستفاده شده هست و فضا جلوه‌ای سرزنده و شاداب به خود گرفته هست.
دکوراسیون پاییزی

11.

اتاق خواب خود را به رنگی غنی دربیاورید.

خرید یك قوطی رنگ هزینه زیادی ندارد، اما تغییر رنگ دیوار اتاق خواب تاثیر فوق‌العاده زیادی در زندگی شما می‌گذارد.

در این پاییز از یك رنگ خاكستری- آبی هستفاده كرده و به اتاق خود ظاهری خاص و جذاب بدهید.

دکوراسیون پاییزی

12.

یك بالشت و پتوی پشمی روی نیمكت خانه خود برنامه دهید.

در روزهای سرد پاییزی یك پتو و بالشت پشمی همه اون چیزی هست كه شما به اون نیاز دارید.

نوع خوب این نوع پتوها و بالشت‌ها قیمت چندانی ندارند و برای مدت وقت زیادی می‌توانید از اون‌ها هستفاده كنید و البته هیچ‌وقت هم از مد نمی‌افتند.

به یك عصر پاییزی فكر كنید كه از بیرون به خانه آمده‌اید و می‌توانید زیر پتو رفته و حسابی گرم شوید.
منبع : chidaneh.com


4:

پاییز، فصل رنگ های گرم، صمیمی و پخته هست.

تصاویر اتاق های پاییزی (با طیف رنگ هایی از قهوه ای شکلاتی و زرد طلایی گرفته تا نارنجی پخته و قرمز گوجه ای)، ایده هایی بسیار جذاب برای انتخاب رنگ در اختیارتان می گذارد.

اتاق نشیمن برنزی
بکارگیری تنالیته های برنزی در سقف، کاغذ دیواری و پرده ها فضایی رسمی و آرامبخش ایجاد شده هست.

گلدان روی میز، با گل های قرمز و نارنجی تاکید بیشتری بر رنگ های پاییزی داشته و در زیبایی اتاق تاثیر بسزایی دارد.
دکوراسیون پاییزی

اتاق نشیمن فرهیخته و روشنفکرانه
ورودی رسمی این اتاق، علاوه بر رنگ های دلپسند پاییزی، یادآور شکوه فرهنگی هست.

ستون هایی با تناژی مسی، رنگ پرده را تکرار و منعکس کرده هست.

میز قرمز رنگ جلو مبل در مرکز و کانون اتاق برنامه دارد.

تابلوفرش خشتی نیز، مملو از رنگ های گرم و پر هیجان پاییزی هست و در ایجاد فضایی فرهنگی تاثیر بسزایی دارد.

رنگ طلایی ملایم دیوار، بخوبی از شدت رنگ نارنجی مبل و سایر اکسسوارهای اتاق کاسته و تعادل را در این فضا بربرنامه ساخته هست.
دکوراسیون پاییزی

اکسسوری های پر جلوه
رنگ های کرم، سفید و قهوه ای در دیوار و مبل و کفپوش، رنگهای پایه در اتاق محسوب می شوند و قالیچه سرخرنگ و اکسسوری ها با تناژ نارنجی، مسی و شرابی، در این فضای پاییزی موجب تعادل رنگی در اتاق شده هست.
دکوراسیون پاییزی

فضایی راحت و شیک
مبل راحتی این اتاق با پالت رنگی گرم و جذاب، نقش قابل توجهی در ایجاد فضایی راحت و صمیمی دارد.

وسایل شکلاتی رنگ و خنثی، با دیوارهای بژ، موجب شده تا زیبایی رنگ مبل بیشتر به چشم بیاید.

قالیچه جلوی مبل، با طرح پوست حیوان، بخوبی با سایر وسایل هماهنگ شده هست.

دکوراسیون پاییزی

قرمز جیغ
رنگ قرمز گوجه ای در پانل بالای تخت، و تکرار این رنگ در میز کناری و قسمتی از پرده، جلوه ویژه ای به این اتاق خواب مدرن داده هست.
دکوراسیون پاییزی

تناژ نارنجی رنگ
بکار گرفتن رنگ نارنجی پاییزی در مبل ها و هم نشینی اون با رنگهای قهوه ای خنثی، و شومینه خاکستری، فضا را شیک کرده و جذابیت بصری اون را افزایش داده هست.
دکوراسیون پاییزی

رنگ شادی
طراح، در این فضای زیر راه پله از پالت رنگ های پر انرژی هستفاده کرده هست.

دیوارهای سبز زرد با رنگ قهوه ای کابینت ها و پارچه صندلی ها خنثی می شود.

تناژ سبز جنگی و ترکیب اون با رنگ های شرابی/نارنجی صندلی، فضایی گرم و پاییزی ایجاد کرده هست.
دکوراسیون پاییزی

قهوه ای پخته
دیوارهایی به رنگ قهوه ای شکلاتی تضاد جذابی با رنگ روشن دکور چوبی پدید آورده هست.

پرده های قرمز/آجری و اکسسوری های قرمز، جلوه ویژه ای به این اتاق سنتی بخشیده هست.
دکوراسیون پاییزی

دیوارهای آجری رنگ
پرده حریر طلایی رنگ، علاوه بر کارایی در مجزا کردن فضا، گرمابخش این اتاق هست.

پالت رنگ های سنتی پاییزی، علاوه بر حس گرما، صمیمیت را به این اتاق ارزانی کرده هست.
دکوراسیون پاییزی

نارنجی کدو تنبل و سبز کاهویی
دیوارهایی به رنگ سبز کاهویی، ایده ای جذاب در طراحی این اتاق نشیمن هست.

فضای مرکزی این اتاق که حس گرمای بیشتری دارد از رنگ های نارنجی کدوتنبل برای ایجاد جذابیت و قهوه ای برای خنثی و صمیمانه تر کردن فضا بکار گرفته شده هست.

کوسن های نارنجی بر روی مبل سفید، علاوه بر ایجاد تضادی جذاب، موجب هماهنگی مبل ها شده هست.
دکوراسیون پاییزی
منبع : bartarinha.ir86 out of 100 based on 46 user ratings 1046 reviews